Multi Finish Angielska Gładź Bezpyłowa Ostrowiec

Usługi Remontowo-Budowlane          Artur Chałupczak

Cenimy sobie jakość

Gładzie Multi Finish
Aby uzyskać gotową do malowania powierzchnię, często musimy zmarnować 3-4 dni - stosując metodę tradycyjną. Czynność tę musimy podzielić na kilka etapów - zagruntować, po upływie 24 godzin nałożyć pierwszą warstwę gładzi, następnie szlifować i aby uzyskać równą i gładką powierzchnię, po nałożeniu drugiej warstwy gładzi - ponownie szlifować.

Alternatywą dla w/w sposobu jest angielska gładź bezpyłowa Multi-Finish. Bezpyłowe wykonywanie gładzi zwane też skimming, polega na pokryciu powierzchni gładzią o bardzo wysokiej jakości. Technika ta pozwala na wykonanie gotowej gładzi w ciągu jednego dnia.

Poniżej na zdjęciach widać pomieszczenia wykończone właśnie tą techniką.

Multi-Finish
Gładź MultiFinish
Gładź angielska
Angielska Gładź Multi Finish
Angielska Gładź Bezpyłowa
   
Gładź Multi-Finish


Angielska Gładź Multi-Finish


Angielska Gładź MultiFinish


Thiestle Multifinish jest angielską bezpyłową gładzią gipsową. Do nakładania stosuje się specjalną technikę - tzw. skiming.
Powinni go nakładać przeszkoleni fachowcy. W/w gładź gipsowa stosowana może być na mineralnych podłożach sufitów i ścian. Można nią spoinować w jednym cyklu roboczym połączenia płyt gipsowo kartonowych. Multi finish nakłada się na równy i gładki beton, płyty karton-gips oraz tynki cementowe i gipsowe. Przed nałożeniem zawsze należy zagruntować podłoże.
Na żadnym etapie obróbki nie jest wymagane szlifowanie multi finish, dzięki czemu unikamy powstawania kurzu i pyłu gipsowego.
Kładzie się go na powierzchnie o temperaturze minimalnej +5°C i maksymalnej +40°C.

Podczas nakładania w warunkach suchych i gorących trzeba uważać na zbyt szybkie odparowanie wody. Multi finish musi być zabezpieczony przed ciągłym działaniem wilgoci, gdyż może ono spowodować znaczny spadek wytrzymałości oraz przyczepności.

Mieszanie:
Do umytego pojemnika nalewamy ok. 11,5 litra czystej wody i wsypujemy zawartość worka. Gips można mieszać ręcznie lub mechanicznie na wolnych obrotach, Z 25 kg można uzyskać ok. 10 m2 gładzi o gr. 2 mm. Czas wiązania ok. 90min.

Wygładzanie i szpachlowanie płyt karton gips oraz innych powierzchni.
Na łączeniach płyt należy zastosować samoprzylepną taśmę i zaszpachlować gładzią multi-finish. Potem nakładamy pierwszą warstwę i pozostawiamy do wyschnięcia - około 20 minut. Dotykając powierzchnię nie powinna ona zostawiać brudu na palcach. Nakładamy drugą warstwę i również czekamy około 20 minut. Wygładzamy rysy i linie na powierzchni.

Na innych podłożach tj. tynki gipsowe, cementowe i beton nakładanie gładzi odbywa się podobnie, jak na płytach gips-karton z tą różnicą, że nie zbroimy siatką i nie szpachlujemy połączeń.
Przed malowaniem multi finish musi być suchy.

Korzyści ze stosowania gładzi Multi-Finish "british gipsum":
  • podczas jednego roboczego dnia powierzchnię wykonuje się na gotowo
  • nie ma kurzu i pyłu gipsowego - unikamy bałaganu
  • uzyskujemy bardzo gładką powierzchnię
  • duża stabilność i twardość powierzchni